Väikese tüdrukutirtsu võitlus

30.08.2019

Väikese tüdrukutirtsu võitlus Šveitsis

Meie imearmsa 2-aastase rosinasilme Diana Estri ravi Šveitsi Lausanne’i ülikooli kliinikumis on eduka lõpuni jõudmas. Diana ema edastas meile rõõmusõnumi, et nende raviarst professor Munier teatas, et kasvajatest saadi võitu! Muidugi on uuringuid ja taastusravi palju veel ees.cof

Väiksel tüdrukutirtsul diagnoositi Eestis silma võrkkesta pahaloomuline kasvaja ja siinsed ravivõimalused ei oleks taganud lapsele silmanägemise säilitamise, kuna tegemist oli väga haruldase juhtumiga. Õnneks tuli Haigekassa appi ja garanteeris lapse ravi Šveitsis, küll aga jäid transpordi-ja majutuskulud pere kanda. Peres aga on kasvamas veel teinegi laps, kes on alles imik ning perele oli see suur majanduslik koorem kanda. Meie liit võttis need kulutused enda kanda ja tänaseks on pere transpordi- ja elamiskulud summas 6534 eurot hüvitatud.

diana ester5Ema kirjutas meie liidu juhatusele südamliku tänukirja:

Varem tõmbus mul süda kokku, kui nägin vähihaigeid lapsi – see tundus inimliku mõistmise piire ületav, miks nii juhtub!? Kuni ühel päeval teatati mulle, et minu 1.a.4.kuu vanusel lapsel on sama haigus. Kõik, kellel on lapsed, saavad aru, kui kohutav see on, kuid ainult need, kes on selle põrgu läbi teinud, võivad teada, mida me pidime tundma ja üle elama. Arstid alustasid ravi, kuid šansse ja võimalusi oli väga vähe. Siis otsustasime, et lapsevanematena peame lihtsalt tegema kõik võimaliku, et saavutada parim ravi tulemus ja tänu neile arstidele, kes meid igati toetasid ning aitasid meil välismaal ravi lõpule viia. Ainus probleem oli see, et lennud muutusid väga sagedaseks, ravi venis määramata ajaks ja me väga vajasime rahalist abi. Siin tuli appi Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit. Nad reageerisid kiiresti ja nõustusid suuri arveid maksma. Olen lõpmata tänulik kõigile, kes aitasid meie lootusi täita, ja nüüd näeme oma last taas rõõmsameelsena ning tahaks uskuda, et haigust enam ei ole! Aitäh selle headuse eest, mille te oma abiga meile tõite! Soovin, et kõik vanemad ei kaotaks usku ja näeksid ühel päeval oma last tervena, ning sügav kummardus EVLVL ja et teie headus kajastuks headusega ka iga osaleja elus!”

Lugupidamisega

Svitlana

diana ester 4diana ester3

 

Soovin toetada