Kuidas Piilupai Maijooksul käis

20.05.2019

Tere

Mina olen Piilupai, kes osaleb 8. juunil kell 12.00 Kadrioru pargis toimuval Pardirallil. Kuna olen talvega natukene kosunud ja minu vorm ei ole just Piilupai tippvorm, siis jõudsin kiirelt arusaamisele, et kui soovin Pardirallil Ott Tänakuga võidu kihutada, pean tõsiselt treenima hakkama. Tegemist on ju ikkagi tugeva konkurendiga.

Leidsin, et kõige parem viis end treenida ning ühtlasi proovile panna oleks 18. mail Tallinnas toimuval Maijooksul. Peale seda jääb mul veel täpselt 3 nädalat selleks, et suursündmuseks treenida.

Nagu igal heal sportlasel, vajasin ka mina endale head meeskonda ehk Pardibrigaadi, kes mind mind treeningutel toetab, minu treenimisel silma peal hoiab ning juhendab. Õnneks sain endale ülivinge Pardibrigaadi. Käes on 18. mai, aknast välja vaadates tundub, et tuleb üks väga ilus ja soe ilm. Salamisi loodan, et rajal olles saan ikka natukene vees ka sulistada. Kell on täpselt nii palju, et selga tuleb panna Piilupai super säravad jooksuriided ning Lauluväljaku poole teele asuda. Minu super Pardibrigaad on mind juba võistluskeskuses ootamas.

Tiim – koopia

Võistluskeskusesse jõudes näen, kui palju võistluskaaslasi mul sellel jooksul on. Tekkinud on väike Piilupai jooksueelne ärevus. Ärevusest hoolimata väljun aga autost just nagu üks tõeline staar peab väljuma- naeratades ja lehvitades. Minu ilus kollane jooksukostüüm paistab kõigile silma ja saan väga palju tähelepanu. Mind jooksevad kallistama nii suured kui ka väikesed toredad jooksusõbrad.Kuna stardini pole enam palju jäänud, teen Pardibrigaadi juhendamisel soojendusharjutusi, paneme paika raja läbimise strateegia ning kuulan enne starti minekut oma Pardibrigaadi liikmete viimaseid nõuandeid.piilupai

Ja siis… kell 14.00 kõlab stardipauk, enam tagasiteed pole. Oi, kuidas nüüd need Piilupai jalakesed vudivad kiirelt üle stardijoone. Minu Pardibrigaad kindlalt minu kõrval. Teate kui hea on sellise meeskonnaga rajale minna, kes Sinu eest selliselt hoolitseb.

Jooksu esimesed kilomeetrid kulgesid mööda mere äärt, tekkis kiusatus korraks rajalt kõrvale astuda ja ennast vette jahutama minna, sest õues oli väga soe aga minu Pardibrigaad hoidis mind kindlalt rajal, sest iga minut võisteldes on ju äärmiselt oluline.

Esimesel kilomeetril tegime siiski paar peatust. Andsime intervjuu Kanal 2-le ja tegime ka mõned pildid koos teiste jooksukaaslastega.  Rajal kohtusime muuhulgas ka teist staari Marina Kaljuranda, kes oli tulnud rajale koos oma meeskonnaga.

Sain iga kilomeetri järel Pardibrigaadi liikmete käest infot, kui palju mul kilomeetri läbimiseks aega kulub. Jõudes 3. kilomeetri sildini, oli minu enesetunne väga hea. Kuulasin oma meeskonda ning tegime seal ka joogipeatuse, peale mida liikusime siis vapralt aga edasi. Teate kui palju toredaid inimesi rajal ja raja ääres oli.

3 km        Marina Kaljurand

Meie liikumise tempo oli nii hea, et olime jõudnud juba nii kaugele, et finišini oli jäänud ainult 1 km. Nüüd tuli mul teha viimased Piilupai pingutused finiši jõudmiseks, alla ei tohtinud enam anda. Vudisin enda pardijalakestega aina finišijoone suunas…400 m, 300 m, 200 m, 100 m ja finišijoon sai ületatud. Oi seda Pardi rõõmu. Prääks! Piilupai medaliga

Mina ja minu vaprad Pardibrigaadi liikmed said kaela ilusad säravad medalid. Nüüd pean aga edasi treenima, sest juba 8. juunil kell 12.00 kihutan võidu koos Ott Tänakuga Kadrioru pargis toimuval Pardirallil.

Fotosein

 

Soovin toetada