RAHVUSVAHELINE VÄHIHAIGETE LASTE PÄEV ON 15.02

08.02.2021

kuldne lintRahvusvahelist vähihaigete laste päeva hakati 15. veebruaril tähistama 2002. aastal ülemaailmse võrgustiku Childhood Cancer International (CCI) poolt, et tõmmata tähelepanu vähihaigete laste ning nende perede olukorrale. Tänaseks on sellest saanud ülemaailmne koostöökampaania, mille eesmärk on teadlikkuse tõstmine lapseea vähist ning väljendada tuge vähktõbe põdevatele, haigusest tervenenutele lastele ja noorukitele ning nende peredele. Me toetame vähki põdevaid lapsi ja noorukeid ning nende peresid – tunnustame nende vaprust, julgust ning vastupidavust.

Sel päeval on kõikide meie mõtted ja südamed vähihaigete lastega. Lastega, kes vaatamata raskele haigusele, pidevale haiglas viibimisele ning koormavale ravile, soovivad vaid olla lapsed – mängida, jonnida, naerda. Lastega, kelle jaoks iga päev on võit. Vähihaigete laste päeva puhul kantakse kuldset üle maailma, et  näidata oma toetust vähihaigetele lastele.  Kuldne on värv, mis märgib tugevust, julgust ja vastupidavust. Lapsed on meile kallid ja tugevad nagu kuld.

Lootus on kõige võimsam ravim ja see on parim kingitus, mille me suudame anda vähihaigetele lastele ning nende peredele.

Lootus, et on olemas homne päev.

Lootus helgemale ja tervemale tulevikule.

Lootus, et üksteist toetades suudame ületada lapseea vähi põhjustatud valu ja kannatusi.

Kanname koos kuldset linti, mõeldes meie keskel elavatele kangelastele ning anname endast parima, et igal lapsel oleks homne.

 

15.02 faktid

Soovin toetada