TÜK kolleegipreemia sai dr Sirje Mikkel

14.12.2019

Me kõik teame, et kodu on koht, kus saame tunda turvaliselt. Kuidas saab seda tunnet haiglas luua?

Koduse, hoitud ja kindla tunde loovad meid ümbritsevad inimesed – õed, arstid ja muuu haiglapersonal. Palusime oma liikmetel iseloomustada TÜK Hematoloogia ja luuüdi transplantatsiooni osakonna hematoloogi dr Sirje Mikkelit, siis just selliselt kirjeldasid teda vähihaigete laste vanemad.

Foto: dr Lenne-Triin Kõrgvee

Foto: dr Lenne-Triin Kõrgvee

Kui dr Sirje Mikkel tuleb palatisse, kiirgab temast kodust turvatunnet, rahu ja enesekindlust, mis on lapsevanema jaoks väga oluline, sest sellises olukorras loevad lapsevanemad kõrgendatud tähelepanuga arsti kehakeelt, igat vähimatki kahtlust, muret arsti silmis.

Seetõttu saavad nii rasket tööd teha ainult väga suure südamega inimesed, kuid meie lastevanematena näeme, et ka arstil on tihtipeale raske, kui lapsel ja tema vanemal on raske. Meie liidu lastevanematel on raske oma tänutunnet sõnadesse panna, sest haiglas olles muutub aastatepikkuse ravi tõttu TÜK H-korpuse 6. korruse osakond teiseks koduks ja seal olevad inimesed peaaegu perekonnaks, kellega koos saame nii rõõmustada kui ka nutta.

Tartu Ülikooli Kliinikumi kolleegipreemia sai just meile armsaks saanud dr Sirje Mikkel. Meie liit ühineb kolleegide parima valiku ja õnnitlustega ning soovib dr Mikkelile palju positiivseid hetki ja väga-väga vähe patsiente.

 

Liidu juhatuse poolt andis dr Sirje Mikkelile lilled ja õnnitlused edasi juhatuse liige Laine Ütt.

Soovin toetada