Muinasjutuvestjad toovad haiglatesse elevust

28.09.2018

“Ma armastan aidata” keskkonna kaudu oli ajaannetusprojekti kaudu huvilistel võimalik ennast pakkuda vabatahtlikuks, kes käib Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogiaosakondades ravilviibivate laste juures muinasjutte lugemas või neid jutustamas.

Tegelikkuses ei piirdunud külaskäigud ainult muinasjuttude lugemisega – sellesse perioodi mahtus nii jalgpalli MM-i vaatamine, erinevate teemade üle arutlemine, lauamängude mängimine või näiteks lihtsalt joonistamine.

Oodatud külalised osakonnas

“Ma armastan aidata” keskkonna kaudu liitus vabatahtlikuna 18 inimest, kes soovisid laste päevadesse natukene rõõmu tuua. Iganädalaselt panustas vabatahtlikest 6-7 inimest, keda ajapikku erinevatel põhjustel vähemaks jäi ning lõpuks jäi vabatahtlike inimeste arv 3-4 inimese juurde. Vabatahtlike tegevus algas juunikuust ning mõned muinasjutuhaldjad käivad lapsi külastamas ja neile muinasjutte lugemas praegugi.

Esimesed kaks nädalat käidi osakonnas laste juures igapäevaselt, et luua lastega side ning tekitada vabatahtlike ja laste vahel usaldus. Hiljem külastati osakonda 3 korda nädalas.

Iga laps on erinev – mõni laps kohanes kohe, mõni vajas jällegi rohkem aega. Iga päev oli vabatahtlike jaoks erinev, sest palju sõltus sellest, kuidas lapsed näiteks ennast tunnevad. Mõnel päeval oli olukord, kus ei õnnestunud ühelegi lapsele muinasjuttu lugeda või jutustada, järgmisel päeval aga õnnestus jällegi kenasti.

Lastele muinasjutuhaldjate külastused väga meeldisid – neid oodati alati tagasi ning peale igat külastust edastati järgmised raamatu või muinasjutu sooviavaldused.

Oli suur rõõm näha laste siirast rõõmu ja seda, kui tänulikud nad muinasjutuhaldjatele olid!

Saadud kogemus andis kindlasti palju mõtteainet ka vabatahtlikele ja õpetas veelgi rohkem rõõmu tundma pisikestest ja lihtsatest asjadest.

On suur rõõm ja tänu, et vabatahtlikud said muinasjutuhaldjatena meie lastele rõõmu tuua!

 

Ajaannetusprojektist ja heategevusest saab kuulata ka siit

Soovin toetada