Meie liit on Tartu Ülikooli Kliinikumi patsientide nõukoja liige

08.10.2019

Tartu Ülikooli Kliinikum tegi 17. juuli 2019 üleskutse kutsuda kokku patsientide nõukoda, mis oleks patsientide ja nende lähedaste esindusrühm, kes kaasatakse läbi nende kogemuste, arvamuste ja ettepanekute kliinikumi kontserni tervishoiuteenuste arendamisse.

Kuna Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit püüab vähealt kord aastas anda kliinikumi personalile tagasisidet, millised on lastevanamete ja nende lähedaste ootused haiglale ja personalile, nägime siin suurepärast võimalust panustada oma kogemusi laiemalt. Seega kandideeris ka meie liit kui patsientide ja nende lähedaste esindusorganisatsioon eelviidatud patsientide nõukoja liikmeks ning osutus tihedas konkurentsis valituks.

Patsientide nõukotta kuulub kuni 12 liiget vabatahtlikkuse alusel, mille esialgsesse koosseisu said kandideerida kliinikumi ja selle kontserni raviteenustega kokku puutunud patsiendid ja lähedased.

Liidu esindaja nõukojas on Kaili Lellep ja asendusliige Laine Ütt. Esimene nõukoja kohtumine toimus juba 3. oktoobril 2019.

Kuna esindame patsientide ja nende lähedaste huve laiemalt, püüame omalt poolt palju aidata kaasa tervishoiuteenuse parandamisele ja julgustada patsiente ja tervishoiutöötajaid omavahel rohkem ning avatumalt suhtlema.

Rohkem teavet TÜK patsientide nõukoja kohta leiate siit.

Loe lisaks esimesest kohtumisest Kliinikumi lehest.

Soovin toetada