Neuroblastoomi ravim võib saada riikliku rahastuse

29.11.2018

Väikese Taurise ja Annabeli lood on muutnud maailma! Sotsiaalministeerium on 23. novembril esitanud kooskõlastamiseks eelnõu, mille kohaselt saab neuroblastoomi säilitusravim beetadinutuksimab riikliku rahastuse.

Beetadinutuksmab on uus ravim, mida kasutati meie liidu laste Taurise ja Annabeli raviskeemides. Ravim sai lastele soetatud heade annetajate ja Pardirallil osalenute abiga meie liidu ja Vähiravifondi Kingitud Elu koostöö tulemusel – Taurise ja Annabeli raviks kulus kokku üle 250 000 euro!  

„Kõige meiega toimunud halva taustal on meil hea meel, et kõigest sellest on sündimas midagi kasulikku ja Annabel on muutnud maailma natukene paremaks,“ on Annabeli* ema Marianne Lõhmus uudist kuuldes üliõnnelik. Tüdruku keerulisest diagnoosist möödus just kaks aastat. “Pahalane on endiselt kaotusseisus, Annabel käib koolis ja naudib argipäeva, kosub tasapisi ning kogub immuunsust,” räägib Annabeli ema lapse eluolust.

IMG_4571-1_large

Rahvusvaheliselt tunnustatud ravi

„Teenus teeb kõrgriski neuroblastoomiga patsientidele kättesaadavaks rahvusvaheliselt tunnustatud ravijuhises aktsepteeritud säilitusravi,“ seisab Sotsiaalministeeriumi ettevalmistatud eelnõu seletuskirjas.

„Ravimiteenust rakendatakse haiglate loetelus nimetatud piirkondlikus haiglas järgmisel tingimusel: teenust osutatakse 12-kuusele või vanemale kõrgriski neuroblastoomiga patsiendile, kes on varem saanud induktsioon-keemiaravi, millega on saavutatud vähemalt osaline ravivastus, ning kes on seejärel saanud müeloablatiivset ravi ja kellele on teostatud vereloome tüvirakkude siirdamine,“ täpsustakse seletuskirjas.

Eelnõu kooskõlastuste tähtaeg on juba homme ning muudatus peaks plaanide kohaselt jõustuma 1. jaanuaril 2019. aastal.

Jääme ootama häid uudiseid!

*Annabeli lugu saab lugeda siit.

 

 

Soovin toetada