Teraapiline seminarlaager oli peredele toeks

25.03.2019

Päikeselisel märtsikuu nädalavahetusel toimus meil järjekordne teraapiline seminarlaager Vaskna turismitalus Haanjamaal. Laager oli mõeldud lastele vanusegrupis 3-8-aastased, koos peredega.

vähk-laps-ravi

Reedene päev keskendus pedagoogikale – koolijütside probleemidele. Eripedagoog ja mänguterapeut Kaie Ojassalu pidas õpetliku loengu  lapsevanematele teemal „Pikaajalise haiguse mõju õppimisele, nõuanded kooliga koostööks” ja viis läbi lastele koos vanematega mänguteraapia tutvustuse läbi ühise mängimise.

Laupäeval oli suund psühholoogial ja psühholoog Siiri Vallimäe  rääkiski oma loengus vanematele teemal “Tugevate tunnetega toimetulek” ning “Pikaajalise haiguse psühholoogilised aspektid – kuidas perena toime tulla”.

Lisaks andis meie juhatuse esimees Kaili Lellep ülevaate liidu tegemistest, tehtust ja plaanidest. Arutlesime ikka tõsistel ja asistel teemadel ka, kuis siis muidu!

Kui lapsevanemad loengutel tarkusi ja nõuandeid noppisid, tegelesid lastega Saverna lasteaia Sipsik vabatahtlikud Inge ja Lisanne. Koos tehti imelisi kunstiteoseid.

vähk-laps-ravi-3vähk-läps-ravi-2

vähk-laps-ravi-5Lisaks käisime kitsefarmis ja eriti meeleolukas oli kelgukoertega sõitmine. Saime veel viimasest lumest viimast võtta!

Õhtud veetsime koos olles, ikka naeru ja lustiga ning. Laager oli eriliselt positiivne ja meeleolukas.

Täname Vaskna turismitalu lahket pererahvast, kes pakkusid imemaitsvaid toite ja võtsid meid vastu soojade, hubaste  tubadega.

vähk-laps-ravi-haigus-1vähk-laps-ravi-haigusvähk-laps-ravi-4

vähk-laps-

Soovin toetada