Toimus teraapiline seminarlaager lastele vanuses 3-8 aastat

29.09.2019

Selleaastane sügisene seminarlaager sai peetud möödununud nädalavahetusel Pedase puhkekeskuses. Seminar oli mõeldud lastele vanuses 3-8-aastastele lastele koos peredega.

lapsel on vähk

Lapsel on vähk 12

Lapsel on vähk 13

Kogu seda toredat ja meeleolukat saminari saatis imakaunis päikeseline sügisilm, sai nautida kohalikku loodust, seenemetsa, mereranda ja lihtsalt joosta või jalutada kaunis ümbruses. Päevadesse mahtus kõike! Võlukätega kunstitegevuste läbiviija Kersti Kinks tegi lastega põnevaid käelisi tegevusi ja igasugust kunsti – valmisid tõelised imeteosed kõikvõimalikest ja võimatutest materjalidest. Lapsi aitasid tegevustes hoida lisaks veel kaks imehaldajat Kaire Koidumets ja Katre Põldmaa.

Lapsel on vähk 9

Lapsel on vähk 6

Lapsel on vähk 8

Reedel, seminari esimeses osas, vestles lapsevanematele pereterapeut Kadri Järv-Mändoja lapse jonnist: kuidas sellega hakkama saada, kuidas vanemana jaksata, kui jonni on palju.

 

Teises osas oli teemadeks: kuidas aidata lapsel toime tulla valusate ja keeruliste protseduuridega, mis võiks last neis olukordades toetada. Kuidas last rahustada ja ise lapsevanemana jaksata. 
Lapsel on vähk 11

Õhtul andis liidu juhatuse esinaine Kaili Lellep liidu tegemistest ülevaate – milleks me oleme, mida teeme, mis juba tehtud ja millised on tulevased plaanid. Edasi said pered lihtsalt koos aega veeta ja saunamõnusid nautida.

 

lapsel on vähk 2

Laupäeval jätkus seminar uute teemadega. Vanemlus-mentor Tanel Jäppinen keskendus just positiivse ja rahumeelse vanemluse toetamisele: kuidas enda eest hoolitseda, et oleks ressursse kõikide muude nõudmiste jaoks; kuidas hoolitseda paarisuhte eest. Teise poole teemadeks  olid:  suhe lapsega – kuidas panustada lapsega suhtesse selliselt, et see last ja vanemat lähendab;  ühtne pereüksus – kuidas (taas)luua kokkuhoidev peretuumik.

 

lapsel on vähk 4Laupäevaks oli Katre kehastunud end aga aukartvaks tegelaseks ja seda tõsises mõttes  – abipolitseinikuks. Ta arutas lastega liikluses käitumisest, interneti ohtudest, kasutamisest ja vesteldi ka kiusamise teemal. Tehti läbi üks tore liiklusmäng, kus lapsed olid igapäevaliikluses osalejad erinevate rollide läbi (jalakäiad, autojuhid, bussijuhid jne). Lapsed pidid jälgima teisi liikluses osalejaid ja ühtlasi kinni pidama reeglitest, mis liikluses oluline.Lapsel on vähk 10

 

Päev lõppes ühiselt lõkke tegemisega õues. Seda lapsed ootasid terve päeva.

 

Seminaripäevad olid aktiivselt tegevusi täis ja loomulikult tuli ka osalejaid, abistajaid premeerida sellele vastupidamise, tubliduse ja lihtsalt ende toreduse eest. Lastele hakkas õhtul äkki taevast komme sadama, need taevaluugis avas koordinaator-tugiisik Luive Merilai, kes oli ka kogu teraapilise laagri korraldaja. Pered said kingiuseks kaunid sõnumiga kommikarbid, mis on spetsiaalselt liidule tehtud-tellitud-kujundatud ja millesse on soe süda ja hea hing sisse pandud. Tänan nende teostajat SHOKOBOXi ja lahket Margit Hirtentreud, kes valmistamise kulud enda kanda võttis.

Lapsel on vähk 1

Aitäh imehaldjas  Signe Seebid, kes peresid oma toodetega rõõmustas.

Aitäh kõikidele abistajatele, Pedase puhkekeskusele ja armsatele lastele ja lapsevanematele – koos on vahva!

Kohtume järgmistes seminarlaagrites!

 

Soovin toetada