Teraapialaager aitab raskusi ületada

05.05.2019

Lõppenud nädalavahetusel toimus meie liidu järjekordne seminarlaager lastele vanuses 9-12 aastat koos nende peredega. Majutas ja toitis meid Oxforelli Puhkekeskus, mis  asub kauni Pirita jõe ääres.

Tere!   ‘  savitöötöas   Savitöötuba

Reedesel seminaril pidas pereterapeut, saviväljaterapeut, sotsiaalpedagoog Merle Ameljušenko vanematele ja lastele loengu “Saviväljatöö lapse ja noore mina-kogemuse tasakaalustajana”, mis andis ülevaate, kuidas toetada lapse/nooruki endaks olemist ja maailmaga suhestumist ning mil moel saab sellele kaasa aidata saviväljatöö. Savivälja töötuba kujunes väga populaarseks, et tegevust jagus kaheks pikaks päevaks.

Laupäeval, esimeses seminari pooles, rääkis psühholoog Siiri Vallimäe lastevanematele teemal “Teismeliste mõistmine ja toetamine“ – mida nad teevad, miks nad seda teevad, kuidas neid toetada ja kuidas ise ellu jääda.

Teises pooles tegi psühholoog juttu aktiivsest kuulamisest,  minasõnumitest, vajaduskonfliktidest ja väärtuskonfliktidest ning nende lahendamise võimalustest ettekandes “Konfliktide  lahendamine peres”.

Kui vanemad tarkusi ammutasid tegelesid lastega samal ajal Oxforelli puhkekeskuse vahvad mängujuhid. Lusti oli laialt: erinevad võistlusmängud, ATV-dega kihutamine, kanuudega jõel sõitmine, vibulaskmise harjutamine ja palju muud toredat.

Ükskik-kanuu  Laste-tegevused  Kanuutamas

Laupäeva õhtul andis liidu tegemistest ja plaanidest ülevaate juhatuse esimees Kaili Lellep. Särtsakad tüdrukud olid ettevalmistanud vanematele muusikalis-sõnalise programmi, mis meile siis ette kanti.

Õhtuti tegime sauna ja istusime ühistes juturingides.

Erialased loengud vanematele  Räägime natuke ka meie liidust

Täname kõiki lapsi oma peredega, kes tegid laagrist meeleoluka olemise ja täname kõiki abistajaid:

Oxforell Puhkekeskus http://oxforell.ee

Oxforelli imelisi kokkasid Katrin Einassoo ja Adele Aljasmäe

Mängujuhte Marge Paris ja Oxforelli peremeest Raimo Oks

Oxforelli tegevjuht, kes igati aitas ja juhendas, Marko Paris

Pereterapeuti, saviväljaterapeuti, sotsiaalpedagoogi Merle Ameljušenko

Psühholoogi Siiri Vallimäe

Uute kohtumisteni!

 

Soovin toetada