Tugikeskuse oluliseks osaks on loovteraapia
Tugikeskuse oluliseks osaks on loovteraapia, mis on ülioluline osa raviprotsessis. Loovterapeudid aitavad vähihaigetel lastel haiglaravi kui pikaajalise traumaga toime tulla mitmel moel: paremini hakkama saada valulike protseduuridega, vähendada ärevust, võimaldada oma tundeid väljendada ja neist paremini aru saada ning toetada lapse arengut eakohaste tegevustega, millest laps raviperioodil muidu ära lõigatud on.
Loovteraapia võimaldab rakendada kunsti ja loomingulist tegevust laias tähenduses: visuaalne, kompimisega tajutav tegevus, liivteraapia. Loovuse abil on ennast tihti kergem väljendada kui rääkides. See aitab lastel ja ka täiskasvanutel enda emotsioonidest paremini aru saada ning neid väljendada. Teraapia käigus saab laps hetkekski muretu ja rõõmus olla.
Teine väga tähtis osa loovteraapiaseansil on selle mõjul emadele-isadele. Lapse jaoks on oluline see, et ta ema ja isa on rõõmsad, naeratavad, rahulikud. Terapeut aitabki neil pingetega paremini toime tulla. Tihti piisabki sellest, kui inimene saab oma mured ära rääkida. Loovteraapia ei ole lihtsalt meisterdamine ja maalimine, vaid vahend tõsisemate teemadeni jõudmiseks ja tegelemiseks.
Hetkel tegutsevad meie lastega kolm imelist terapeuti.
Tallinna Lastehaigla onkoloogia osakonnas tegutseva loovterapeudi Ene Kivi üheks kasutatavaks materjaliks on kineetiline liiv, mis pakub lastele toredat meelelahutust ja lõõgastust.
Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogia osakonnas tegutsev Kersti Kinks kasutab väga erinevaid meetodeid, tehnikaid ja materjale, ta teeb koos lastega imelisi töid, alates keraamikast, kuni uhkete maalideni välja.
Loovterapeut Ivi Mark teeb lisaks veel liikumis- ja hingamisharjutusi, kasutades vahenditena reketit, õhupalli, palli, sulge.
Loovteraapia ei ole kahjuks aga haigekassa teenuste nimekirjas, mistõttu raha nende seansside tarbeks tuleb meie liidust (Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidust).