Meie Liit tähistab täna oma 28. sünnipäeva

16.04.2020

Meie Liit on tänaseks üsna kaunis auväärses eas ja kujunenud märkimisväärselt tugevaks ‒ ikka täites endale võetud eesmärki ja ülesannet abistada ning toetada perekondi, kus lapsel on vähk, soovides igati parandada nende elu sel raskel teekonnal.

lapsel on vähkLiit sai loodud vähki haigestunud laste vanemate eestvõttel 16. aprillil 1992 kolme perekonna eestvedamisel. Aktiivselt tegutseti 2000ndate aastate alguseni, siis tekkis erinevatel põhjustel edasiliikumises langus ja Liidu igapäevane tegevus seiskus. See seisakuperiood mõjus hästi aga taassünnile, sest andis selge võimaluse mõista ja näha, kui oluline on peredele abi ja tugi, lootuse andmine. Uus võimas tulemine toimuski 2013. aastal – veel tugevamana, ikka silmis eesmärk aidata ja südames teadmine, et meid on vaja.

Täna juhivad liitu vabatahtlikena viis toimekat ja tugevat naist ning kõneisikuna meepoolelt toetamas Märt Avandi, kes teevad kõik selleks, et abi vähihaigetele lastele ja peredele oleks kiiresti kättesaadav ja püsiv.

Liidu perekonda kuuluvad vahvad liikmed, olgugi, et perre sattusid nad saatuse tahtel, mitte omal vabal valikul – olla vähihaige lapse vanem. Keerulistele saatusesõlmedele vaatamata me koos nüüd tegutseme, rõõmustame kui ka kurvastame, kuid samas ei ole meie elu otsa saanud – oskame ka lõbutseda, näiteks suvistel perepäevadel või jõulupidudel.

Kõige rohkem au ja uhkust toob Liidule kuuluv Pardiralli, millest sõltub Liidu võimekus abi anda ja alles püsida. Tänu Pardirallile oleme toetanud paljude laste ravi, lugematuid kordi loovteraapiaid haiglas, taganud psühholoogilist tuge peredele, pidanud haiglas meeles lapse sünnipäevi ja abistanud abivajajaid igal võimalikul viisil.

Sünnipäevapidudel ja sünnipäevalastel on ikka kombeks öelda külalistele oma kingisoov ja see kipub tavaliselt olema“ võiks mahtuda ümbrikusse”. Meie Liidule parimaks kingituseks oleks annetus vähilastele.

Parim kink on see, et igal lapsel oleks homne

Soovin toetada