Vähihaiged patsiendid said virtuaalse mängutoa

23.05.2019

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu eestvedamisel avati 21. mail Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia ja luuüdi transplantatsiooni osakonnas noorte tegevustuba.

Lindi loikamine  avamine3  avamine2

Mängutoa rajamise eesmärk on pakkuda ajaveetmise võimalust ka neile noortele haiglas viibivatele patsientidele, kes on mänguasjade east välja kasvanud. Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit sisustas ruumi koostöös Futuruumi ekspertidega virtuaalseks mängukeskuseks, mis võimaldab koos liikumisega mängida erinevates dimensioonides virtuaalseid mänge ehk üheaegselt sisustada haiglas veedetud aega ja samas ka liikuda, kuna enamik mängudest eeldab teatavat füüsilist aktiivsust. „Loodud mängutuba võimaldab ühelt poolt mõningast füüsilist aktiivsust, kuid vähetähtis ei ole ka virtuaalne, mõningaseks ajaks haiglakeskkonnast pääsemine, mängudest saadav emotsioon, mis kõik üheskoos peaksid kaasa aitama meie patsientide kiiremale paranemisele,“ kommenteerib dr Ain Kaare Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliinikust.

Ole kah käppMõte rajada virtuaalne mängutuba sündis pärast Kalevi kommivabriku ja Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu poolt 2015. aasta sügisel korraldatud Kalevi heategevuskampaaniat “Ole kah käpp!”. Kampaania käigus kogutud rahaga rajas liit lastele mõeldud mängu- ja füsioteraapiatoa Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tallinna Lastehaigla nendesse osakondadesse, kus ravitakse vähihaigeid lapsi. „Värviküllased ja mänguasju täis mängutoad on lapsele haiglas viibimise ajal hädavajalikud ja väikesed vähihaiged patsiendid kasutavad neid nii Tartus kui Tallinnas usinalt ja rõõmuga,“ märkis Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse esimees Kaili Lellep.

Ain KaarePärast mängutubade avamisi haaras Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit kinni dr Kadri Saksa ideest rajada ka noorukitele tegevustuba, mis haiglas viibimise ajal pakuks ka muid tegevusi lisaks palatis olemisele. Kliinikumipoolse projekti eestvedaja, dr Ain Kaare sõnul on liidu initsiatiiv väga tervitatav ning koos tegutsedes on jõutud olgugi, et suuruselt väikese, ent põneva ja noorte patsientide vanust arvestava ajaveetmise ruumi avamiseni.

TortTuba on sisustatud Kalevi kommivabriku ja heade annetajate toel. Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse esimees Kaili Lellep on tänulik: „Aitäh, et ostsite nii palju Mesikäpa komme, et saime Teie abiga kolm mängutuba!“

 

 

 

Loe lisaks: TÜ Kliinikumi pressiteadet, 22.05.2019 ja TÜ Kliinikumi FBs 

Tartu Postimees: Vähilapsed saavad virtuaalmaailmas puhata.

Soovin toetada